Skopiuj link

32. Festiwal Kultury Żydowskiej jest Wizytówką Małopolski!

Od wielu już lat Festiwal Kultury Żydowskiej promuje Małopolskę – podobnie jest też w tym roku. FKŻ został zaproszony do projektu „Wizytówki Małopolski” wraz z innymi wydarzeniami, które promują region, wzmacniają poczucie tożsamości regionalnej wśród mieszkańców województwa oraz budują silną markę „Małopolska”.

Wszystkie wydarzenia zaproszone do projektu pokażą bogactwo kulturowe Małopolski, jej różnorodność, przywiązanie do tradycji, którą przekuwają w nowoczesny styl życia. Festiwal Kultury Żydowskiej pokazuje kulturę żydowską, która przez stulecia miała ogromny wpływ na życie w naszym regionie.

To tutaj powstały wielkie chasydzkie dynastie, to tutaj aktywni byli żydowscy reformatorzy – wszyscy oni wspólnie ze swoimi polskimi sąsiadami budowali to, co dzisiaj nazywamy naszym małopolskim dziedzictwem kulturowym.

Będąc Wizytówką Małopolski, FKŻ nie tylko promuje region w Polsce i za granicą, ale też kontynuuje jej wielokulturową tradycję, która stała się jednym z czynników wyróżniających ją spośród innych regionów naszego kraju.

Szanowni Państwo!

Małopolska to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Miejsce, które wyróżnia bogata kultura, a także otwartość, gościnność i niesamowita energia. To, między innymi, dzięki nim doceniany jest wielki potencjał naszego regionu. Wierzymy, że spójne i kreatywne działania promocyjne są dziś kluczem do budowania w świadomości mieszkańców regionu, turystów, jak i naszych partnerów przekonania, że Małopolska oferuje zawsze to, co ma najcenniejszego.

Dlatego cieszę się, że Festiwal Kultury Żydowskiej stał się częścią naszego projektu pod nazwą „Wizytówki Małopolski”, mającego na celu wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców oraz budowanie silnej marki Małopolska poprzez wizerunkową obecność województwa, jako partnera największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń.

Mocno osadzony w kilkusetletniej wielokulturowej tradycji Małopolski, Festiwal Kultury Żydowskiej, z lokalnego wydarzenia prezentującego kulturę Żydów z Galicji, stał się nie tylko najbardziej rozpoznawalnym i kojarzonym z Krakowem, ale też największym renomowanym festiwalem kultury żydowskiej, przyciągając na krakowski Kazimierz tysiące gości z kraju i zagranicy.

Życzę Państwu wielu wrażeń podczas 32. Festiwalu Kultury Żydowskiej i dobrej zabawy podczas, powracającego po przerwie, koncertu „Szalom na Szerokiej”.

Serdecznie zapraszam do stolicy Małopolski!

Witold Kozłowski
Marszałek Województwa Małopolskiego