Skopiuj link

Jules i Tal – nasi długoterminowi wolontariusze!

Poznajcie: oto Tal Dahari i Jules Cossenet – nasi pierwsi długoterminowi wolontariusze z Izraela i Francji!

Macherzy to międzynarodowa i międzypokoleniowa grupa wspaniałych ludzi, dzięki którym możemy dawać Wam radość z przeżywania współczesnej kultury żydowskiej. Każdego roku widzicie ich częściej niż nas, bo to oni są na pierwszej linii festiwalowego frontu: pomagają Wam, pomagają artystom, pomagają też nam.

W tym roku, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności, mamy możliwość jeszcze bardziej włączyć wolontariuszy w naszą codzienną pracę. Po raz pierwszy w naszej historii zaprosiliśmy dwójkę wolontariuszy – Tala z Izraela oraz Julesa z Francji – do pracy z naszym zespołem w biurze FKŻ przez najbliższe 6 miesięcy!

Będzie to dla nas ogromna przyjemność ale też bardzo duża możliwość, by wspólnie uczyć się od siebie nawzajem, razem tworzyć nowe projekty, a przede wszystkim – współorganizować tegoroczny 32. Festiwal Kultury Żydowskiej.

Z jakimi nadziejami i oczekiwaniami przyjechali do Krakowa nasi wolontariusze?

JulesMoja ciekawość i chęć zdobycia doświadczenia wolontariackiego doprowadziły mnie do tego miejsca. Bardzo się cieszę, że będę mógł współtworzyć Festiwalu Kultury Żydowskiej, będę mógł dzielić te niezwykłe chwile i przede wszystkim moje pomysły! Będę mógł wcielać je tu w życie. Jestem ciekaw innych zwyczajów, sposobu życia. Z pewnością Festiwal pozwali poznać kulturę żydowską. Naprawdę wierzę, że to że ta wspaniała inicjatywa łączy ludzi i będzie niezwykłym doświadczeniem!

TalW ten niewytłumaczalny i tajemniczy dla mnie sposób, moja miłość do muzyki i kultury łączy mnie z moimi korzeniami. Dla mnie Festiwal Kultury Żydowskiej jest najlepszym sposobem na wyjaśnienie i pokazanie innym tego, czym jest judaizm i jak ważne jest pamiętanie o przeszłości dla budowanie lepszego jutra.

Witamy Julesa i Tala w naszej festiwalowej rodzinie i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby to doświadczenie było dla nich ważnym kamieniem milowym na drodze rozwoju osobistego.