Skopiuj link

Gaga / People (PL/EN)

02.07.2023 - 17:00 / Synagoga Wysoka (1. piętro), ul. Józefa 38

Język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora Batsheva Dance Company w Tel Avivie, Izraelu. Jest to metoda pracy z ciałem stworzona zarówno dla tancerzy – Gaga/dancers, jak i dla wszystkich pasjonatów tańca – Gaga/people. Na Festiwalu Natalia będzie prowadzić zajęcia Gaga/people czyli zajęcia otwarte dla wszystkich.

Podczas zajęć Gaga/people pracujemy nieustannie, w ciągłym ruchu, eksplorując różnego rodzaju fizyczne zadania. Wykraczamy poza swoją strefę komfortu, tańczymy, mierzymy się ze swoją słabością, rozwijamy świadomość ciała, korzystamy z wyobrazni. Wszyscy razem się poruszamy nie oceniając się nawzajem (pracujemy bez luster) jednocześnie nawzajem się inspirując. Zajęcia są przeznaczone dla każdego powyżej 16 roku życia. Nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne.

***

Natalia Iwaniec Certyfikowana nauczycielka Gaga od 2012 roku, choreografka i tancerka. Pracowała jako nauczycielka i choreografka w takich zespołach i szkołach wyższych jak Rambert Dance Company, The Place czy Trinity Conservatory of Music and Dance w Londynie, National Dance Company Wales w Cardiff, jak i na festiwalach w całej Europie, m.in. International Dance Week Budapest. Obecnie Natalia pracuje jako niezależna artystka, która rozwija swój choreograficzny język w pracy z tancerzami i aktorami. 

Bezpłatne wejściówki dla seniorów są dostępne na 32.jewishfestival.pl 

 

 

Pracownia Seniora

Pracownia Seniora to tworzony przez naszych wolontariuszy – Macherów – cykl wydarzeń, które mają przybliżyć krakowskim seniorom kulturę żydowską, ale też są dla młodzieży okazją do poznania historii Krakowa i Kazimierza z pierwszej ręki – od tych, którzy byli jej świadkami. Zapoczątkowany w Chederze, festiwalowym klubie, stał się integralną częścią FKŻ.