Skopiuj link

KAZ_LAB

28.06.2023 - 21:00 / Instytut Sztuki i Designu UP, ul. Podbrzezie 3

KAZ_LAB to wyjątkowe wydarzenie audiowizualne, które podsumowuje trzy edycje warsztatów multimedialnych poświęconych krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Warsztaty inspirowane są historią, kulturą i legendami związanymi z tym miejscem.

Podczas wydarzenia zobaczycie efekty pracy zespołów, które w ciągu ostatnich trzech lat uczestniczyły w warsztatach – fotografie, filmy i projekty multimedialne, które powstały w trakcie zajęć w studio i plenerów. Wszystkie dotyczą historii Kazimierza oraz społeczności żydowskiej. KAZ_LAB to dowód na to, że formy multimedialne mogą pomóc w przekazywaniu historii i kultury. To również możliwość poznania ludzi, którzy tworzyli te projekty oraz podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i pomysłami.

KAZ_LAB łączy w sobie różne dziedziny sztuki. Pokaz filmów i projektów multimedialnych oraz koncert muzyki eksperymentalnej to doskonała okazja do rozmów i dyskusji na temat historii Kazimierza oraz roli multimedialnych narzędzi w edukacji i kulturze.

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeniach Kazimierza, w budynku dawnej Żydowskiej Szkoły Rzemiosł, aktualnie – siedzibie Instytutu Sztuki i Designu Uniwersytetu Pedagogicznego.

Współorganizacja: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, wydarzenie w ramach projektu „Laboratorium zmysłów”.

Wstęp wolny