Skopiuj link

Kolor-Rytm-Obraz. Warsztaty malowania oddechem (PL)

01.07.2023 - 10:00 / Namiot FKŻ, ul. Józefa 36

Odkryj coś niewidocznego, a tak oczywistego, coś co łączy nas wszystkich i daje nam siłę do życia. Doświadcz energii swojej duszy podczas warsztatów malowania oddechem.  

 Dzięki połączeniu ćwiczeń oddechowych, ruchowych i różnym technik malarskich będziesz miał okazję wsłuchać się w swój oddech, który poprowadzi Cię do stworzenia obrazu.  

 Łącząc nasze indywidualne obrazy, będziemy świadkami magii zbiorowego oddechu – masztu trzepoczącego na wietrze.  

 

*** 

Agnieszka Kolanowska – Absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka. Drogę zawodową rozpoczęła od pracy w Teatrze Figur Kraków. Współpracowała z Klubem 303-propagującym działania cyrkowe na terenie Nowej Huty i z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W 2015 roku w ramach programu „Lato w teatrze” rozpoczęła swoją przygodę jako prowadząca i współprowadząca warsztaty teatralne we Frydrychowicach, Lanckoronie i Krakowie. Od sześciu lat współpracuje z Fundacją Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Jako certyfikowany klown odwiedza Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu oraz seniorów Domach Pomocy Społecznej. Od 2022 roku pracuje dla międzynarodowego programu Emergency Smile prowadzonego przez Red Noses International w ramach, którego jako artystka wyjeżdża na misje do miejsc dotkniętych kryzysem (m.in.obozy dla uchodźców).

Prowadzi “Kalejdoskop sztuki” warsztaty artystyczne dla dzieci wraz z rodzicami w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. W Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży realizuje swoje autorskie zajęcia ogólnorozwojowe dla grup przedszkolnych i szkolnych „Logorytmika dla malucha”, „Sensualne ścieżki” oraz “Warsztaty teatralne z elementami języka migowego”.

*** 

Beata Pałach Milligan – artystka, malarka i edukatorka. Absolwentka Instytutu Sztuki UP w Krakowie na kierunku Edukacja artystyczna. Od lat związana ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie zajmując się działalnością artystyczną i dydaktyczną.  

Współorganizuje różne imprezy, konkursy i festiwale, angażując się w liczne wydarzenia artystyczne i społeczne Krakowa i nie tylko. Prowadzi warsztaty  kreatywne, łączące różne sztuki plastyczne i ekologię.  

Jako malarka ma na koncie kilkanaście wystaw w kraju i zagranicą. Specjalizuje się w akwareli, ale tworzy także w innych technikach przyjaznych środowisku. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2021.

 

Bezpłatne wejściówki dostępne na stronie 32.jewishfestival.pl; liczba miejsc ograniczona (25 osób)

 

Pracownia Seniora

Pracownia Seniora to tworzony przez naszych wolontariuszy – Macherów – cykl wydarzeń, które mają przybliżyć krakowskim seniorom kulturę żydowską, ale też są dla młodzieży okazją do poznania historii Krakowa i Kazimierza z pierwszej ręki – od tych, którzy byli jej świadkami. Zapoczątkowany w Chederze, festiwalowym klubie, stał się integralną częścią FKŻ.