Skopiuj link

Maggots: ON-AIR

02.07.2023 - 15:00 / Początek: ul. Sebastiana 32

Plaga gigantycznych larw spada na miasto aby pożreć zgniliznę. Obracają śmierć w żyzny kompost dający nowe początki. Przepoczwarzając się ze swoich bezkształtnych ciał, zmieniają się w skrzydlate istoty i wznoszą się nad naszymi głowami.

W towarzystwie detrytusów, ciał-pamiątek chwalebnej przeszłości. Przeżywają dzięki ukradzionemu świeżemu powietrzu.

Co czeka te stworzenia z podziemi w niebiańskim świecie? Czy będzie tam świeże powietrze?

MAGGOTS ON AIR zamierza pracować nad potencjałem procesów metamorfozy ukrytych w naszym codziennym życiu, mając na uwadze ewoluującą perspektywę zorientowaną na zrównoważony rozwój i transformację.

W okresie 12 dni, 40 wolontariuszy z Festiwalu Kultury Żydowskiej i 4 artystów projektu artystycznego AGENTUR PUNCH stworzy zbiorową kreacją. Efektem będzie pokaz uliczny typu site-specific, łączący język performatywny z wielkoformatowymi lalkami i językiem multimedialnym.

 

wykonawcy: Macherzy – wolontariusze FKŻ; artyści / producenci: Alex Wellburn, Anne Brüssau, Cèl Zagel, Clarisa Esevich; szef produckji: Cèl Zagel; kuratorzy: Stefanie Oberhoff & Agentur Punch

 

Projekt realizowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności finansowany ze środków Unii Europejskiej. Partnerem projektu jest HEVRE

Projekt otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej, ale poglądy i opinie, do jakich się odwołuje nie mogą być traktowane jako oficjalne stanowisko UE.