Skopiuj link

32. FKŻ | RUAH | przeżyjmy to jeszcze raz

2 lipca w Namiocie FKŻ wybrzmiały ostatnie dźwięki wydarzenia kończącego 32. FKŻ – koncertu zespołu MLDVA i Petry Nachtmanowej. To było zakończenie kolejnego święta muzyki żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Następne – dopiero za rok – ale czekając na nie możecie w dowolnej chwili ponownie przeżyć wydarzenia tegorocznej edycji.

Na naszej stronie internetowej stworzyliśmy – jak co roku – archiwum transmisji internetowych. Znajdziecie tam koncerty z Muzeum Inżynierii i Techniki, z Namiotu FKŻ, jak również wykłady (w oryginalnych wersjach językowych).

Jeżeli chcielibyście zobaczyć Szalom na Szerokiej – zapraszamy do TVP2, gdzie w dwóch częściach pokażemy Wam obszerne fragmenty pierwszej po pandemicznej przerwie edycji tego kultowego „żydowskiego Woodstock”. Pierwsza część już w najbliższą niedzielę, 16 lipca o 23.45, a druga – tydzień później, w niedzielę, 23 lipca o 23.55. Później nagrania będą dostępne również na platformie VOD Telewizji Polskiej. Klipy Liraz, Boom Pam, Nety Elkayam, Kutimana, Shaia Tsabari, Michalea Winograda, Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, Franka Londona, Lorina Sklamberga  i Piyut Ensemble znajdziecie na naszym kanale YouTube oraz na stronie www już w początkach sierpnia.

Jeżeli któryś z koncertów, czy wykładów miał dla Was specjalne znaczenie – możecie je obejrzeć wspólnie lub podzielić się linkiem ze swoimi przyjaciółmi. A jak zatęsknicie za nami, to zapraszamy do Chederu – tam festiwal trwa cały rok! podobnie, jak na festiwalowym Facebooku oraz Instagramie – dołączcie do grona naszych obserwatorów, jeżeli jeszcze nimi nie jesteście.